First Hotel Grand
Smukt & klassisk byhotel i centrum
For parkering under dit ophold på hotellet henvises til de mange offentlige parkeringspladser omkring hotellet og i P-huset bag hotellet på adressen Store Gråbrødrestræde 12. Bemærk at de historiske bygninger som følge af deres alder ikke er handikap venlige for mobilitetsbesværede personer. First Hotel Grand tilbyder ligeledes ikke handikap venlige toiletfaciliteter.
Events
-
februar 2023
-
marts 2023
Kontaktinfo
- +45 66 11 71 71
- odense@firsthotels.dk
- Gruppebooking
-
Jernbanegade 18
5000 Odense
Danmark
- Morgenmad indgår
- Gratis WiFi
- Central beliggenhed
- Restaurant & Bar
- Fitness
-
700 m til centrum
-
168 km til Københavns Lufthavn
Beliggenhed
Parkering
Check-in/Check-out
Tag hunden med
First Members betaler mindre!
First Hotel Grand i Odense er med sin centrale placering og helt unikke stemning det perfekte sted at afholde konferencer. Vi tilbyder faciliteter med alt det nyeste indenfor AV-udstyr. Derudover råder vi blandt andet over en storslået konferencesal med udsyn til åben himmel gennem et glastag hvor der er plads til 120 siddende personer, samt en række mindre mødelokaler, der er perfekte til bestyrelses- og gruppemøder.
Vores konferencelokaler er stilfuldt og elegant indrettet med respekt for hotellets historiske ambiance. Lokalerne er ideelle til salgsmøder, seminarer og konferencer. Vi sørger naturligvis for, at lokalerne er sat rigtigt op i forhold til bordopstilling og AV-udstyr.